Angina ir jos gydymas

Angina - tai ūminė infekcinė liga, kai pažeidžiami gomurio migdolai. Angina, priklausomai nuo formos, gali būti ūminė ar lėtinė, virusinė ar bakterinė.

Tonzilės atlieka apsauginę funkciją. Jos sureaguoja patekus bakterijoms ar virusams. Tonzilėse vyksta B limfocitų prolieracija, taip pat gaminamos aktyvios imuninės sistemos ląstelės.
Tonzilių anatomija: Gomurio tonzilės ilgis 10-25mm, plotis 15-20 mm, storis 10-12mm, svoris 1-5g

Naujienos

Kas efektyviai malšina gerklės skausmą?

Kas efektyviai malšina gerklės skausmą?

Suskausti gerklę mums gali peršalus, pažeidus balso stygas ar dėl kitų priežasčių. Vos tik ima skaudėti gerklę, norime greitai ir efektyviai numalšinti šį nemalonų jausmą. Jei dar nenorite bėgti pas savo gydytoją, išmėginkite šias lengvas, namuose prieinamas priemones gerklės skausmui malšinti.
Kaip išvengti dažniausių rudens alergijų?

Kaip išvengti dažniausių rudens alergijų?

Dienoms vis labiau trumpėjant, vėstant, o darbams ir rūpesčiams vejant vienam kitą, neretam prasideda erzinančios rudens alergijos. Iš tiesų, pasirodo, kad nuo rugpjūčio pabaigos iki pirmųjų šalnų kone 20 proc. žmonių patiria sezonines alergijas, taigi ir sunkiai numalšinamą kosulį ar slogą.  
Kaip nesusirgti, kai serga visi namiškiai?

Kaip nesusirgti, kai serga visi namiškiai?

Šios savaitės pradžioje paskelbta, jog Lietuvoje prasidėjo gripo sezonas. Nors visur plačiai skalambijama, jog nuo gripo apsisaugoti padės tik skiepai, tačiau nuo šaltuoju metų laiku vis dažniau užpuolančio peršalimo galite apsisaugoti ir apdairiai elgdamiesi, net jei namuose jau ir serga visi namiškiai. Tai ką gi daryti, kad ir...
Visos naujienos